پاشیدن چسب (BJ)

پاشیدن چسب (BJ)

کلید واژه

چاپ سه بعدی، BJ

 

شرح فرایند

 

نازل های چاپگر جوهر افشان یک عامل اتصال دهنده مایع را روی لایه های نازک پودر قرار می دهند. با چسباندن ذرات با هم، بخشی از لایه ساخته شده است. در این حالت ماده‌ای که پاشیده می‌شود نوعی چسب است و بصورت انتخابی روی بستر پودری از ماده اولیه سازنده قطعه اسپری می‌شود تا در هر مرتبه آنها را بصورت تک لایه‌ای به هم متصل کند و به این ترتیب قطعه مورد نیاز را بسازد. همانند سایر سیستمهای دارای بستر پودری، وقتی یک لایه کامل می‌شود در اینجا هم بستر پودر تدریجا پایین می‌رود

 

 

( قبل از اینکه ‌منفذ‌های چسب پاش مجددا از روی پودر عبور کنند تا لایه بعدی را بسازند و آنرا به لایه قبلی متصل کنند)، یک غلتک یا تیغه پودرهای روی سطح بستر را صاف می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دستگاه پاشیدن چسب پودر را بر روی یک پلت فرم بکار می برد. یک باند مایع با استفاده از هد چاپگر جوهر افشان می شود که ذرات را به هم متصل می کنند. پلت فرم ساخت و ساز پایین می رود و لایه بعدی پودر در بالا قرار خواهد گرفت. با تکرار فرآیند ، قطعات در بستر پودر ساخته می شوند.

 

این فرآیند نیاز به ساختارهای حمایتی ندارد، چون خود بستر پودری این عملکرد را انجام می‌دهد. ضمنا، در اینجا طیف مواد اولیه مختلفی قابل استفاده هستند، از جمله سرامیک و مواد غذایی. مزیت بارزتر این فرآیند این است که به راحتی می‌توان تخته رنگی کامل را به آن افزود که می‌تواند به چسب اضافه شود.

اما، قطعاتی که مستقیما در این دستگاه ایجاد می‌شوند به اندازه فرآیند تَف‌جوشی استحکام ندارند و برای مقاوم شدن به عملیات عمل‌آوری ثانویه نیاز دارند

 

مزایا و معایب

 

پاشیدن چسب یک تکنولوژی نسبتا سریع و ارزان است که با انواع مختلفی از مواد کار می کند.پرینت قطعات در رنگ های مختلف ممکن است. با این حال، قطعاتی که به طور مستقیم از دستگاه می آیند، ویژگی های مکانیکی محدودی دارند و برای مقاوم شدن به عملیات عمل‌آوری ثانویه نیاز دارند.

ادامه مطلب:

 

این فرآیند سریع، ساده و ارزان است زیرا ذرات پودر به یکدیگرچسبیده می شوند (به عنوان مثال در مقایسه با ذوب شدن لیزر، جایی که ماده در محیط گاز محافظ ذوب می شود). برخی از ماشین آلات می توانند رنگ ها را به همراه عامل اتصال ایجاد نمایند و قطعات رنگی کامل را چاپ کنند.

قطعات تولید شده با این تکنولوژی اساسا ذرات به هم چسبیده شده اند و در نتیجه قطعات شکننده با خواص مکانیکی محدود هستند. (اگر عملیات عمل‌آوری ثانویه انجام نشود).

 

 

 

حوزه های کاربرد

  • نمونه های اولیهبه صورت تمام رنگی برای و انجام آزمایش تولید می شوند.
  • الگوهای ریخته گریبه عنوان مدل هایی برای ایجاد قالب برای ریخته گری تولید می شوند.
  • قالب و هستهبرای ریخته گری همچنین می تواند به طور مستقیم در شن و ماسه ریخته گری تخصصی تولید شوند.

مشخصات / محدودیت ها

 

حداکثرمحدوده ساخت(محدوده کاری)
  • ۴’۰۰۰ x 2’۰۰۰ x 1’۰۰۰ mm3
حداقل اندازه ابعاد  ۰٫۱ mm
تحمل نمونه  +/-۰٫۱۳ mm
حداقل ضخامت لایه  ۰٫۰۹ mm
سرعت ساخت سریع  
قطعات رنگی کامل

 

زنجیره فرآیند

 

قطعات ساخته شده از پاشیدن چسب اغلب نقطه شروع برای فرآیندهای بیشتر مانند نفوذ(تراوش)، پختن یا ریخته گری است.

 

برنامه ریزی قبل از ساخت(پیش ساخته)

 

در چاپ سه بعدی یا تولید افزایشی فرمت فایل های مورد استفاده باید به گونه ای باشد که دستگاه بتواند آن را شناسایی و اجرا کند که این فرمت استاندارد در بیشتر پرینترهای سه بعدی ، STl می باشد

 

پس پردازش

 

  • پودر اضافی رابردارید: مرحله اول این است که تمام پودر اضافی را از قطعات جدا کنید. این قسمت معمولا به آسانی پیش می رود، اما ممکن است برای قطعاتی با ویژگی های پیچیده هندسی نیاز به تلاش های اضافی داشته باشد.
  • نفوذ: قطعات ممکن است با یک رزین نفوذ کنند تا خواص مکانیکی، دوام و پایان را افزایش دهند.
  • فرایندهای بخار: اجزای سبز، به عنوان مثال از فلز، می توانند در یک فرآیند  تهیه شوند.
  • ریخته گری: جرثقیل باندر برای تولید الگوهای ریخته گری یا قالب ها و هسته ها به طور مستقیم از شن و ماسه ریخته گری استفاده می شود.

Source: https://www.additively.com/en/learn-about/binder-jetting

۱۳۹۷-۱-۱۸ ۱۱:۱۰:۰۸ +۰۴:۳۰