رشته های پرینت سه بعدی (فیلامنت) از زباله های قابل بازیافت جنگی

  ارتش آمریکا از زباله های  قابل بازیافت جنگی رشته های پرینت سه بعدی (فیلامنت) میسازد

۵ آوریل ۲۰۱۸

با توجه به تحقیقات اخیر انجام شده توسط آزمایشگاه تحقیقاتی ارتش ایالات متحده و سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده روش جدیدی برای تهیه مواد پرینت سه بعدی نشان داده است که میتواند برای نیروهای مسلح در میدان جنگ ارزشمند باشد. آنها پلاستیک PET را از بطری های پلاستیکی و سایر بسته بندی ها را به رشته های پرینت سه بعدی (فیلامنت) قابل حمل تبدیل می کنند. این روش برای تبدیل مواد زائد جنگی به رشته های پرینت سه بعدی (فیلامنت) های سودمند است که به منظور پرینت سه بعدی و افزایش آمادگی مبارزه بررسی میشود.

رشته های پرینت سه بعدی (فیلامنت) از زباله های قابل بازیافت جنگی

ارتش در حال حاضر به دنبال بهره برداری از پتانسیل تکنولوژی پرینت سه بعدی است. سهولت استفاده از آن برای تولید تجهیزات و موارد دیگر مورد نیاز با هزینه کم جذاب است. واحد ها در حال حاضر تمایل دارند مقدار زیادی از قطعات یدکی را که در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند ذخیره کنند، زیرا تجهیزات در طول مبارزه می توانند آسیب ببینند ویا با کمبود آن مواجه شوند. پیش بینی شکست ها و چرخه عمر قطعات خاص نیز دشوار است.

این موضوع هزینه های بسیار سنگین برای ارتش دارد و همچنین به باعث به خطر افتادن سربازانی که این مواد پشتیبان غیر ضروری را حمل می کنند، میشود. با استفاده از پرینت سه بعدی تنها بخش های مورد نیاز را می توان توسط یک واحد تولید کرد، زمانی که مورد نیاز است.

رشته های پرینت سه بعدی (فیلامنت) از زباله های قابل بازیافت جنگی

استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی برای ایجاد قطعات در صورت نیاز به جای حمل اجزای اضافی، سودمند خواهد بود، اما هنوز هم مستلزم انتقال مقدار زیادی مواد چاپگر پرینت سه بعدی به همراه چاپگرهای پرینت سه بعدی است. اگر این مواد چاپگر پرینت سه بعدی را می توانست در محل تولید کرد، این بار می تواند حتی بیشتر کاهش یابد. این چیزی است که منجر به تحقیق در مورد تبدیل اقلام پلاستیکی PET به مواد چاپی چاپگر پرینت سه بعدی شد. پلاستیک پت یکی از مهمترین مواد زائد تولید شده توسط سربازان در موقعیت های جنگ است و حجم زیادی از آن می تواند خطری برای محیط زیست باشد. بنابراین فرآیند بازیافت این زباله، به سرعت آن را تبدیل به چیزی مفید می کند، بنابراین راه دیگری برای افزایش کارایی عملیات نظامی خواهد بود.

طبق گفته Zander، “پلیمرهای بازیافت دارای انواع مختلف افزودنی ها، پرکننده ها و رنگ ها هستند و ممکن است شرایط پردازش متفاوت را تجربه کنند – حتی برای نوع مشابه پلیمری.”

این به این معنی بود که آزمون های شیمیائی و حرارتی گسترده باید بر روی پلاستیک های بازیافت PET انجام شود تا مطمئن شوند که مناسب هستند. همانطور که برای تست های مکانیکی، یک برد رادیویی چاپی ساخته شده از رشته های PET بارها آزمایش شده بود، و در سطح مشابه با فیبرهای ABS استاندارد تجاری شکست خورد.

رشته های پرینت سه بعدی (فیلامنت) از زباله های قابل بازیافت جنگی

Source: https://www.3ders.org/articles/20180405-us-army-tests-out-3d-printer-filament-made-from-recycled-battlefield-waste-.html

۱۳۹۷-۴-۳ ۱۰:۱۹:۴۴ +۰۴:۳۰