پرینت سه بعدی انگشت شست سوم

از رفع ناتوانی ها گرفته تا افزایش توانایی ها : Dani Clode شست مصنوعی سوم را پرینت سه بعدی کرده است.

در مصاحبات Dani Clode معنای واقعی کلمه پروتز را می گوید: به جای رفع ناتوانی و جایگزینی، معنی واقعی کلمه پروتز در لاتین “افزودن بر چیزی” است. Clode شست سوم پرینت شده ای را طراحی کرده است که قابلیت اتصال به دست و کنترل با پا را دارد و درک ما از پروتز را به چالش می کشد. پروژه فارغ التحصیلی او در کالج سلطنتی هنر در لندن، یک طراحی به ظاهر ساده و با تکنولوژی اصلاح شده ترکیب شده است. پرینت سه بعدی انگشت شست سوم به این طراح جوان این امکان را برای رسیدن به سطح دقت مورد نیاز برای یک عضو مصنوعی با یک ماشین قابل دسترس و با عملکرد سریع را داد.

طراحی Clode درمورد بدن متمرکزشده است و به ارتقاء انسانی جنبه زیبایی و جذابیت می دهد. کار قبلی او از یک گره استخوانی آزمایشگاهی، که در حال حاضر در دوسالانه وین نمایش داده می شود تا بازوی پروتز برای مدل معلول Kelly Knox متغیر است.

“شست سوم” در رسانه های مختلف مطبوعات، از جمله The Verge، Dezeen، و NBC News، برجسته شده است.

بخشی از مصاحبه با خانم Dani Clode:

  • چگونه ایده ی طراحی یک عضو مصنوعی با استفاده از پرینتر سه بعدی به ذهنتان رسید؟

این ایده زمانی شروع شد که داشتم روی پایان نامه ام در کالج سلطنتی هنر در لندن کار میکردم. من شروع به تحقیق در مورد پروتزها کردم و جذب آنها به عنوان یک محصول شدم. در طی تحقیقاتم به سر منشا کلمه پروتز رسیدم و فهمیدم معنای آن افزودن چیزی است و این معنا برای من الهام بخش بود تا عضو های مصنوعی اصلاح شده ای بسازم تا به توانایی های انسان بیافزاید نه که صرفاً جاگزین عضو از دست رفته باشد.

عضو های مصنوعی محصولات منحصر به فردی هستند و من می خواستم که این محصولات را ارتقا دهم و رابطه ی بین مصرف کننده و قطعه را بهبود بخشم. و می خواستم که این طراحی توسط همه تجربه شود.

  • فرآیند طراحی شما چگونه به پرینت سه بعدی وابستگی دارد؟

من از Form 2 برای نمونه سازی اولیه استفاده می کنم و مدل های نهایی را نتیجه گیری می کنم. زیاد علاقه ندارم که برای مدت طولانی با یک مدل مجازی سر و کار داشته باشم. به طور معمول ابتدا نمونه اولیه خود را به وجود می آورم سپس پرینتش می کنم و باز به Rhino باز می گردم تا مدل خود را ارتقا دهم. بدین طریق ۵ یا ۶ بار مدل را تغییر می دهم تا به پرینت دلخواه نهاییم می رسم.

به نظرم اگر برای مدت زمان طولانی در فضای مجازی با مدل کار کنید کم کم لمس پذیری کار را حس نمیکنید. مخصوصاً طراحی هایی که به بدن انسان مربوط است. پس این یک فرصت فوق العاده است که امکانات امروزه این امکان را به طراحان می دهد که بسیار سریع به طور همزمان هم با مدل مجازی و هم مدل فیزیکی بتوانند کار کنند.

احساس ساخته شدن قطعه بخش بزرگی از آن بود. با استفاده از بسیاری از قطعات پرینت شده، شما می توانید بلافاصله بگویید چگونه پرینت شده است، اما با فرم ۲، پس از شستشو و کمی روغن، به نظر می رسد که ساخت قطعه به پایان رسیده است.

من برای کارم با شست سوم دقت بالا لازم داشتم. چند سیم باید از درون قطعه تفلونی عبور کنند. که من مجبور بودم با دقتی در حدود ۰٫۲mm±  کار کنم.

Dani Clode از رزین خاکستری Formlabs برای پرینت سه بعدی انگشت شست سوم مصنوعی استفاده کرده است.

پرینت سه بعدی انگشت شست سوم

پرینت سه بعدی انگشت شست سوم

شست زینتی که در تصویر بالا مشاهده میکنید یک جواهر زینتی دینامیکی محسوب می شود که با رزین مشکی پرینتر سه بعدی Formlabs ساخته شده است.

  • چه جنبه های خاصی از طراحی و روند کار با استفاده از پرینت سه بعدی امکان پذیر شده است؟

ساخت سریع قطعه ها کمک بسیار بزرگی می کند. از طرفی بسیار خوشحالم که پرینت هایم را مجبور به رنگ آمیزی نبودم فکر می کنم این قضیه زمان زیادی را برایم صرفه جویی کرد.

بزرگ ترین چالش در طراحی پرینت سه بعدی انگشت شست سوم من سوراخ های داخلی بودند که دقت بسیار بالایی را نیاز داشتند که Form 2 به خوبی از عهده این کار بر آمد.

پرینت سه بعدی انگشت شست سوم

شست سوم از قابلیت بلوتوث برای اتصال موتور درون قطعه پرینت شده روی مچ به سنسور متصل به کف کفش استفاده می کند.

  • پروژه شما در رسانه ها بسیار پر سروصدا شد این اتفاق را چگونه توجیه می کنید؟

به نظرم تیتر این موضوع توجه ها را به خود جلب می کند. مبحث مقداری عجیبی است ولی باعث می شود که به احتمالات فکر کنیم.

پرینت سه بعدی انگشت شست سوم

تقویت انسانی در حال حاضر یک موضوع بزرگ است و شست سوم به خوبی در این مبحث جای می گیرد. و در واقع کلیت این پروژه نیز بر همین اساس است. هدف “شست سوم” ایجاد یک کاتالیزور برای جامعه است تا گسترش انسانی را در نظر بگیرد که با یک طراحی در دسترس به وجود آمده باشد. این یک ابزار، تجربه و یک نوع بیان خود است. هنگامی که ما شروع به گسترش توانایی هایمان می کنیم و هنگامی که از اعضای مصنوعی برای افزایش توانایی استفاده می کنیم شروع به تغییر تمرکز از روی ترمیم به گسترش می کنیم.

  • چه پروژه هایی را در برنامه آینده تان دارید؟ آیا به استفاده از پرینت سه بعدی و ساخت اعضای مصنوعی ادامه می دهید؟

من به تازگی از Form 2 برای شروع یک پروژه دیگر استفاده کرده ام برای ساخت یک بازوی مصنوعی، محیط پرینت سه بعدی برای ساخت پروتز ها بسیار مناسب است. بدین طریق نمونه سازی اولیه برای طراحی های سفارشی برای سایز های مختلف بدن سرعت یافته است. من قطعا در کارم استفاده از رزین Form 2 را ادامه خواهم داد، این یک ماده عالی است و کیفیت آن به سختی رقیب پیدا می کند.

Source: http://www.daniclodedesign.com/thethirdthumb

۱۳۹۷-۲-۴ ۰۷:۳۸:۱۳ +۰۴:۳۰