پرینت سه بعدی مبلمان شهری با مواد بازیافت‌شده توسط New Raw

استودیویی در روتردام با نام New Raw پروژه‌ی بلندپروازانه‌ای را در آزمایشگاه Zero Waste Lab خود پیش می‌برد. این پروژه با هدف پرینت سه بعدی مبلمان شهری با مواد بازیافت‌شده اخیرا در شهر تسالونیکی کشور یونان اجرایی شده است و به شهروندان این امکان را می‌دهد که با بازمانده‌های پلاستیکی خود مبلمان شهری و مناسب فضای باز بسازند. این پروژه که از حمایت کمپانی کوکاکولا هم برخوردار است می‌تواند گامی بزرگ در بازیافت زباله‌ها برای استفاده در مقاصد کاربردی باشد.

در پروژه‌ی شرکت New Raw، برای پرینت سه بعدی مبلمان شهری با مواد بازیافت‌شده از یک پرینتر سه بعدی مجهز به یک بازوی رباتیک استفاده می‌شود. گزینه‌هایی که شهروندان برای پرینت سه بعدی با مواد بازیافتی دارند شامل گلدان‌های شهری، ظرف غذای حیوانات، قفسه‌ی کتاب و مبلمان شهری می‌شود.

پرینت سه بعدی مبلمان شهری با مواد بازیافت‌شده

پرینتر سه بعدی مبلمان شهری با بازوی رباتیک

پرینت سه بعدی مبلمان شهری با مواد بازیافت‌شده – از سفارش تا ساخت

اگر شهروندی قصد سفارش پرینت سه بعدی مبلمان شهری با مواد بازیافت‌شده را داشته باشد، کافیست تا به وبسایت این کمپانی مراجعه کند. در آنجا می‌توان مبلمان یا هر المان دیگر شهری را متناسب با کاربرد مورد علاقه، اندازه و حتی رنگ مشخص کرد و سپس وبسایت به طور آنلاین میزان پلاستیک بازیافتی مورد نیاز برای ساخت آن المان شهری را تعیین می‌کند.

پرینت سه بعدی مبلمان شهری با مواد بازیافت‌شده می‌تواند با مواد متفاوتی انجام شود. از پلی‌پروپلین و پلاستیک‌های پلیتن تا PET و PS!

هرچند که پرینت سه بعدی مبلمان شهری امری جدید نیست، ولی کمتر می‌توان در پروژه‌های مشابه تا این میزان از سازمان‌دهی و آینده‌نگری را مشاهده کرد.

کمپانی New Raw قبل از پرینت سه بعدی مبلمان شهری با مواد بازیافت‌شده، ابتدا مواد را شست‌و‌شو می‌دهد، سپس آن‌ها خرد می‌کند و در نهایت ذوب و با رنگدانه ترکیب می‌کند.

این کمپانی تا کنون موفق شده است تا ۴ تن پلاستیک را بازیافت و برای پرینت سه بعدی مبلمان شهری استفاده کند. طبق گفته‌ی این کمپانی این میزان از پلاستیک تنها از لوازم بازیافتی  ۱۴ خانواده‌ی یونانی تهیه شده است.

 

منبع: ۳dprinting.com

۱۳۹۷-۱۱-۲۸ ۱۵:۱۴:۳۳ +۰۳:۳۰