اسکنر های سه بعدی برای فرودگاه ها

سازمان امنیت حمل و نقل آمریکا (TSA) در حال آزمایش اسکنر های سه بعدی است که به شما اجازه خواهد داد که لپ تاپ و ipad خود را همراهتان و در کیف خود حمل کنید

عبور از مرحله ی امنیت پرواز یکی از مراحل خسته کننده و وقت گیر سفرهای هوایی است به خصوص، با توجه به لزوم حذف لپتاپ ها ، ipad ها و مایعات از درون چمدان های مسافرین،که باعث کند تر شدن این روند میشود.
اما میتوان این شرایط را تغییر داد. دو فرودگاه JFK در نیویورک و فرودگاه هیترو لندن در حال آزمایش یک نمونه جدید از اسکنر سه بعدی هستند که این اسکنر سه بعدی اجازه میدهد هر چیزی که در چمدان ها و کیف ها وجود دارد بررسی شود.
اسکنرهایی که اکنون استفاده میشوند، دو بعدی هستند،به همین دلیل اگر شما یک ipad را بر روی یک لپتاپ و روی یک کیف لوازم آرایشی و بهداشتی قرار دهید،برای مامور امنیتی دشوار است که تصویر را به خوبی بررسی کند.اما اسکنرهای سه بعدی جدید به اپراتور اجازه میدهد تا بتواند عکس داخل چمدان را بر روی صفحه لمسی خود را به راحتی بچرخاند و شیب دهد و از زوایای گوناگون بررسی کند و محتوای آن را بسیار آسانتر بررسی کند.
اگرچه، سایت طراحی و فناوری Gizmodo هشدار داده است که نباید انتظار داشته باشیم که استفاده از اسکنر های سه بعدی در امنیت پرواز به زودی اتفاق بیافتد.
شرکت هواپیمایی آمریکایی (American Airlines) در اطلاعیه ای بیان کرده است : “در آینده اسکنرهای CT به مسافران این امکان را میدهند که بتوانند مایعات، ژل ها، هواپخش ها(اسپری ،خوشبو کننده ها،خمیر ریش،رنگ هاو…) و همچنین لپتاپ هایشان را در هر زمان در کیف های خود حمل کنند.”یک مدیر سازمان امنیت حمل و نقل آمریکا (TSA) در مصاحبه ای با CBS News زمان بندی برای برای کارگیری این اسکنرهای سه بعدی بیان کرده است : “ما فکر میکنیم ممکن است در پنج سال آینده یا بیشتر، لازم نخواهد بود که مسافران هیچ چیز را از چمدان های خود خارج کنند.”
امنیت پروازها معمولا با عنوان نمایش امنیتی (مجموعه اقدامات طراحی شده برای ایجاد احساس امنیت بیشتر مردم و بدون ایجاد امنیت واقعی) توصیف میشوند. بیشترین تهدیدات که از طریق گزارش های اطلاعاتی و بازرسی های بدنی مسافرین کشف میشوند و در دسته ی پرخطر ترین تهدیدات دسته بندی میشوند در حالی که بررسی ها نشان داده است(tests have shown) که سلاح ها دارای شانس بهتری برای کشف نشدن هستند و به راحتی کشف نمیشوند،اگرچه این روند زمانی تغییر خواهد کرد که اسکنرهای سه بعدی به صورت گسترده وارد عملیات امنیتی شود.

منبع : https://9to5mac.com/2018/07/25/laptop-hand-baggage-scan/

۱۳۹۷-۶-۶ ۰۷:۱۵:۲۵ +۰۴:۳۰