معرفی شرکت های نو آورانه پرینت سه بعدی

همان طور که صنعت چاپ سه بعدی به رشد خود ادامه می دهد، قابلیت های این فن آوری در حالِ ظهور همچنان تغییر و تکامل می یابند. در سراسر اکوسیستم چاپ سه بعدی، کسب و کارهای نوپا و ایده های جدید نوآورانه در حال تحریک این رشد هستند. از سوی دیگر، شرکت های قدیمی تر به تسخیر صنعت با تحقیق و توسعه گسترده و چند دهه تجربه ادامه داده اند.

ما بر روی نوآورانه ترین شرکت های چاپ سه بعدی در فضای تولید افزودنی، از کسب و کارهای نوپای تازه وارد تا مدافعان صنعت های قدیمی تمرکز خواهیم کرد. ۴۰ شرکت چاپ سه بعدی به شرح ذیل نوآوری را تحریک کرده اند و یا فرایندها و تکنولوژی های جدید را در سال گذشته توسعه داده اند. این لیست کل طیف اکوسیستم چاپ سه بعدی را پوشش می دهد، از جمله تولید کنندگان چاپگر سه بعدی، خدمات صنعتی و مصرفی، بازارها و اجناس.

توجه: شرکت های زیر در هیچ مرتبه یا رتبه خاصی لیست نشده اند. در عوض، ما یک مجموعه تصادفی از شرکت های نوآورانه را گردآوری کرده ایم که معتقدیم پیشگام صنعت چاپ سه بعدی هستند.

اگر فکر می کنید ما شرکت چاپ سه بعدی مهمی را از نادیده گرفته ایم، لطفاً در صورت تمایل مشارکت خودتان را در بخش نظرات اضافه کنید!

 

  1. شرکت چاپ سه بعدی نوآورانه Desktop Metal

https://www.desktopmetal.com/

شرکت چاپ سه بعدی نوآورانه Desktop Metal

شرکت چاپ سه بعدی نوآورانه Desktop Metal

این شرکت چاپ سه بعدی چه کاری انجام می دهد؟ چاپ سه بعدی مقرون به صرفه.

چرا این شرکت یکی از نوآورترین شرکت های چاپ سه بعدی است؟ به عنوان یکی از نوین ترین شرکت ها برای ساختن لیست، MetalDesktop یکی از چندین کسب و کار نوپا است که در حال جلو بردن مرزهای فن آوری چاپ سه بعدی هستند.

MetalDesktop که ابتدا در سال ۲۰۱۵ توسط تعداد انگشت شماری از استادان MIT راه اندازی شد، در حال کار برای ساختن چاپ سه بعدی فلزی ارزان تر، کوچک تر، ایمن تر و توانایی تولید بسیار سریع تر قطعات نسبت به روش های سنتی بوده است. دو سال بعد از توسعه، نتیجه تلاش هایشان به شکل “سیستم استودیو” و “سیستم تولید” ظاهر شده است.

فراموش نکنید: اولین MetalDesktop دو چاپگر سه بعدی تحولی ارائه کرده است.

سیستم استودیو یک چاپگر است که می تواند روی دسکتاپ قرار بگیرد. این سیستم از ثبت اختراع (حق امتیاز) MetalDesktop برای فرآیند اکستروژن رسوب فلزی متصل (BMD) استفاده می کند، تکنیکی که مشابه چاپ سه بعدی FDM است. این لنز وضوح لایه ای ۵۰ میکرونی، تسطیح بستر اتوماتیک و همچنین یک سطح ساختمانی گرم شده دارد. سیستم تولید از یک فرایند به نام ” single pass jetting ” با صرف کمتر از سه ثانیه برای چاپ یک لایه (ورق) استفاده می کند. چاپگر پس از اتصال قطره های عامل که    “jetted” بر روی پودر هستند، پودر فلزی را ته نشین می کند. پس از این که حرارت برای متصل کردن به لایه اعمال میشود، فرآیند به سرعت خود را تجدید می کند. این چاپگرها هنوز هم بسیار گران هستند ( ۰۰۰/۱۲۰ دلار برای استودیو، ۰۰۰/۳۶۰ دلار برای تولید )، اما در مقایسه با سایر چاپگرهای سه بعدی فلزی صنعتی، این ماشین ها با توجه به آنچه آن ها ارائه می دهند مقرون به صرفه هستند.

این روشن می کند که desktop metal حمایت زیادی از شرکت های بزرگ دارد. در اوایل سال جاری، کسب و کار نوپا ۴۵ میلیون دلار از شعبه های ریسک سرمایه گذاری الفبا (گوگل)، BMW و Lowe جمع آوری کرد.

چه کسی این شرکت چاپ سه بعدی را اداره می کند؟ مدیر عامل، ریک فلوپ

چه زمانی این شرکت چاپ سه بعدی تأسیس شد؟ ۲۰۱۵

مرکز اداری: کمبریج، ماساچوست

 

  1. شرکت های چاپ سه بعدی نوآورانه Formlabs

https://formlabs.com/

شرکت های چاپ سه بعدی نوآورانه Formlabs

شرکت های چاپ سه بعدی نوآورانه Formlabs

این شرکت چاپ سه بعدی چه کاری انجام می دهد؟ چابگر سه بعدی استریولیتوگرافی (SL)قابل دسترس.

چرا یکی از نوآورانه ترین شرکت های چاپ سه بعدی است؟ پس از اداره بسیار موفق Kickstarter توسط فارغ التحصیلان MIT تأسیس شد، Formlabs اولین شرکت چاپگر سه بعدی برای آوردن یک چاپگر سه بعدی SLA به بازار انبوه بود.

امروز چند دفتر و دو کارخانه مونتاژ در ماساچوست و برلین دارد. در حال حاضر، شرکت برای یکی از پرطرفدارترین چابگرهای دسکتاپ و به شدت وابسته به بازار، فرم ۲ مسئول است.

این چاپگر رزینی (رزین پرینتر) چاپ هایی با کیفیت عالی در طیف گسترده ای از مواد درجه یک ارائه میدهد. این که آیا شما یک طراح جواهرات یا دندانپزشک هستید، فرم ۲ برای تعدادی از برنامه های کاربردی مناسب است.

پرینتر ۳۵۰۰ دلاری یک طراحی ساده و پیشرفته ترین رابط کاربری را به رخ می کشد. در سال جاری، Formlabs با گسترش خط تولیدشان، نگه داشتن آنها را در خط مقدم نوآوری چاپ سه بعدی ب بیش از حد رواج داشته است. در ماه مه، شرکت فرم Wash و فرم Cure معرفی کرد (پرده برداری کرد)، دو محصولی که گردش کار کلی را برای کاربران فرم ۲ افزایش خواهند داد.

فرم Wash یک واحد تصفیه اتوماتیک است که جسم چاپ شده را در ایزوپروپیل الکل (IPA) تکان می دهد. هنگامی که فرآیند کامل است، بخش تمیز برای پخت تکمیلی در فرم Cure آماده است. کمی بعد از اعلام این محصولات جدید،Formlabs با چاپگر سه بعدی جدید Fuse 1 SLS و فرم Cell یک گام بیشتر برداشت. این چاپگر جمع و جور SLS 3D برای پانچو طراحی شده است و قدرت صنعتی پختِ لیزر انتخابی را با هزینه ۲۰ برابر کمتر ارائه خواهد داد.

از سوی دیگر، فرم سلول کاربران را قادر خواهد ساخت تا ردیفی از پرینترهای فرم ۲، فرم Wash و یک واحد پخت را همه در یک مکان یکپارچه نصب کنند. سیستم از یک سیستم پایه رباتیک صنعتی استفاده می کند تا تمام فرآیند چاپ را از ابتدا تا انتها را اتوماتیک انجام دهد.

در مجموع، روشن است که Formlabs نه تنها در لورل های ترقی فرم ۲ در حال باقی ماندن است، بلکه در عوض در حال گسترش بردش برای افزایش گردش کار کاربر و رسیدن به مناطق جدید بازار چاپ سه بعدی است.

ما اخیراً Formlabs برلین را برای چت با مدیر عامل مایکل صورکین ملاقات کردیم. در این باره بیشتر بخوانید: Formlabs Michael Sorkin مذاکرات جدید محصولات، توسعه جهانی، و اسباب بازی های جنسی چاپ شده سه بعدی

چه کسی این شرکت چاپ سه بعدی را اداره می کند؟ مؤسس و مدیرعامل، مکس لوبوفسکی

چه زمانی این شرکت چاپ سه بعدی تأسیس شد؟ ۲۰۱۱

مقر اصلی: کمبریج، ماساچوست

 

  1. شرکت های چاپ سه بعدی نوآورانه carbon

http://www.carbon3d.com/

شرکت های چاپ سه بعدی نوآورانه carbon

شرکت های چاپ سه بعدی نوآورانه carbon

این شرکت چاپ سه بعدی چه کاری انجام می دهد؟ فرآیند چاپ سه بعدی(CLIP) و پلت فرم چاپگر سه بعدی(M1) با یک پالت از مواد با درجه صنعتی بی نظیر است.

چرا این شرکت یکی از نوآورانه ترین شرکت های چاپ سه بعدی است؟ بعد از ترویج مقدار تفوق ناپذیر ( فایق نیامدنی) از تبلیغ زیاد و غلو آمیز پس از افشای فرآیند چاپ CLIP، کسب و کار نوپا چاپ سه بعدی کربن را با چاپگر سه بعدی M1 تحویل داد.

این دستگاه قادر به پردازش مواد الاستومر واقعی و تولید قطعات ایزوتروپیک با خواص مکانیکی و پرداخت سطح است که با چاپ سه بعدی قبل از انتشارش قابل دستیابی نبوده است. علاوه بر این، فرایند CLIP میتواند به وضوح قطعات را تا حدود ۱۰۰ بار سریع تر از فرآیندهای چاپ سه بعدی نظیر چاپ کند.

از زمان عرضه این محصول در سال گذشته، کربن به معرفی لیست قابل توجهی از آزمایش کنندگان بتا ادامه داده است که همه آنها نتایج قابل توجهی هستند، از جمله Ford، Legacy Effects، BMW و تعدادی از خدمات. به همین ترتیب، فرآیند CLIP برای مشتریان از طریق ارائه دهنده خدمات Sculpteo چاپ سه بعدی طولانی مدت در دسترس است.

فرآیند فوق العاده سریع و قابل اطمینان شرکت ۸۱ میلیون دلار در بازگشت سرمایه به کربن در سپتامبر ۲۰۱۶ کمک کرده است.

در سال ۲۰۱۷، کربن همچنان تحت تاثیر قرار گرفته است. در حال حاضر کسب و کار نوپا یک سیستم جدیدSpeedCell و چاپگر سه بعدی درجه صنعتیM2 را به بازار عرضه کرده است، راه ندازی مشتریان خود با توانایی تولید انبوه محصولات و قطعات.

بیش از همه به طور چشمگیری، کربن با آدیداس در حال کار بر روی کارآیی کفش ۴ بعدی صنایع دستی آینده سه بعدی چاپ شده جدید بوده اند. شرکت پوشاک ورزشی در حال برنامه ریزی برای تولید بیش از ۰۰۰/۱۰۰ جفت تا پایان سال ۲۰۱۸ است.

چه کسی این شرکت چاپ سه بعدی را اداره می کند؟ توسط پدر و پسر دوو جوزف (مدیر عامل شرکت) و فیل دی سیمون تأسیس شد

چه زمانی این شرکت چاپ سه بعدی تأسیس شد؟ سال ۲۰۱۴ تأسیس شد، سال ۲۰۱۶ به صورت تجاری راه اندازی شد

مرکز اداری: کالیفرنیا

 

  1. شرکت های چاپ سه بعدی نوآورانه HP

http://www8.hp.com/us/en/printers/3d-printers.html

 

شرکت های چاپ سه بعدی نوآورانه HP

شرکت های چاپ سه بعدی نوآورانه HP

این شرکت چاپ سه بعدی چه کاری انجام می دهد؟ یک چاپگر سه بعدی حرفه ای با یک فرآیند اختصاصی جدید – MultiJet Fusion.

چرا یکی از نوآورانه ترین شرکت های چاپ سه بعدی است؟ در حالی که HP به وضوح یک کسب و کار نوپا چاپ سه بعدی نیست، سرمایه گذاری غول پیکر تکنولوژی در چاپ سه بعدی هیجان را در سراسر کلِ صنعت افزایش داده است.

در سال ۲۰۱۵، HP یک فرآیند کاملاً جدید و اختصاصی را معرفی کرد که به طور چشمگیری برای تغییر چشم انداز صنعت در سال آینده تنظیم می شود. پلت فرم چند جت فیوژن HP بهبود قدرت و قابلیت – در سطح واکسل – با سرعت های چاپ افزایش یافته و هزینه های کاهش یافته (هر دو سرمایه و مواد مصرفی) را متعهد می شود.

در دسامبر سال ۲۰۱۶، شرکت دو مدل چاپگر خودش، HP Jet Fusion 3D 3200 و HP Jet Fusion 3D 4200 را منتشر کرد. مدل ۳۲۰۰ برای طراحی نمونه اولیه فرض می شود، در حالی که ۴۲۰۰ برای تولید سریع و کارآمد مهندسی (ساخته) می شود.

در سال جاری، تکنولوژی پیشرفت در سراسر جهان گسترش یافته است، و همچنین یک خانه در دفاتر خدمات چاپ سه بعدی مختلف، از جمله Shapeways و Hubs 3D ساخته است. فن آوری چاپ سه بعدی HP به طور بالقوه چشم انداز چاپ حرفه ای سه بعدی را تغییر می دهد، و قطعاً ما باید بیشتر در مورد چاپگرهایشان در طول سال بشنوید.

در مورد چاپگرهای HP MJF بیشتر یاد بگیرید: پرینترهای HP Launches Jet Fusion 3D در Rapid 2016

چه زمانی این شرکت چاپ سه بعدی تأسیس شد؟ HP رسماً ورود خود را به صنعت چاپ سه بعدی در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد، اما از سال ۱۹۳۹ تا کنون بوده است.

مرکز اداری: ایالات متحده آمریکا

 

 

  1. شرکت های چاپ سه بعدی نوآورانه Made In Space

http://www.madeinspace.us/

شرکت های چاپ سه بعدی نوآورانه Made In Space

شرکت های چاپ سه بعدی نوآورانه Made In Space

این شرکت چاپ سه بعدی چه کاری انجام می دهد؟ اکوسیستم چاپ سه بعدی “off world”

چرا یکی از نوآورانه ترین شرکت های چاپ سه بعدی است؟ شرکتMade in Space ، تکنولوژی تولید افزودنی را برای استفاده در محیط فضایی توسعه می دهد. علاوه بر این، هدف شرکت برای ارائه قابلیت های تولید پایدارتر طبق تقاضا این است که ظرفیت تولید پایدار را دهیم تا تولید فضانوردان را در فضا به جای ایجاد آنها روی زمین و ارسال آنها به فضانوردان انجام دهند.

طرز کار در همکاری با ناسا، شرکتMade in Space برای اثبات مزایای تولید در شرایط گرانشی صفر را تنظیم کرده است. آنها نه تنها چاپ در ایستگاه فضایی بین المللی ISS را تبلیغ می کنند بلکه این شرکت نیز در حال تحقیق راه هایی برای بردن تولید افزودنی به محیط های سخت تر بر روی سیاره های دورتر است.

Made in Space یک پرینتر سه بعدی با جاذبه صفر، بهینه سازی شده به صورت میکرو گرانشی، یک سیستم طراحی فیبر مینیاتوری و R3DO – یک ماده بازیافت کننده با جاذبه صفر را توسعه داده است. سال گذشته، آژانس فضایی آرژانتین در حال توسعه ، یک فضاپیمای چاپ سه بعدی بوده است که قادر به مونتاژ سازه های بزرگ در مدار است.

علاوه بر این، فضانوردان در روی ISS در حال از استفاده تسهیلات تولید افزودنی کسب و کار نوپا (AMF) بوده اند، تعدادی از اقلام از جمله اسپلینت های انگشت، ابزارها، مجسمه ها و حتی سایر قطعات چاپگر را چاپ می کردند.

چه کسی این شرکت چاپ سه بعدی را اداره می کند؟ توسط جیسون دان (CTO) و مایکل اسنایدر (مهندس ارشد) تأسیس شد. رئیس جمهور، اندرو راش.

چه زمانی این شرکت چاپ سه بعدی تأسیس شد؟ ۲۰۱۰

مرکز اداری: مانتاین ویو، کالیفرنیا

۱۳۹۶-۷-۱۴ ۱۵:۴۴:۱۸ +۰۳:۳۰