طراحی سه بعدی بر اساس شتاب گرانش صفر به کمک پرینتر سه بعدی

طراحان صنعتی لازم دارند تا خود را در شرایط مختلفی تصور کنند تا بتوانند مسائل را به بهترین نحو حل کنند. حال اگر این شرایط در دنیا ی ما وجود نداشت چگونه باید مسئله را حل کرد؟! راه حل لیوان فضایی  Ballantine است. هدف این طراحی سه بعدی آن است که به فضا نوردان اجازه دهد در فضا با شتاب گرانش صفر یه کمک پرینتر سه بعدی، نوشیدنی بنوشند.

این محصول به تمامی نکات توجه کرده است و طراحی سه بعدی بسیار ظریفی دارد.
” به عنوان یک طراح باید در تمام عمرتان طراحی های عزیز تر از جانتان را بشکنید ! ”

-James Parr-

James Parr عضو تیمی است که توسط Ballantine انتخاب شده بود تا یک مشکلی که به نحوی عجیبی سخت بود را حل کنند. رد کردن طراحی سه بعدی هایی که ذهن شما باور دارد که درست است بسیار دشوار است. طراحان عاشق نمونه ی خود می شوند و ذات این طراحی سه بعدی اطمینان از آن است که مخلوق شما سالم بماند. پس بسیار پیش خواهد آمد که مجبورید طرح خود را بشکنید!

طراحی سه بعدی برای فضا یک چالش دشوار است نه تنها به خاطر جاذبه صفر آن بلکه به خاطر تاثیرات این جاذبه. بسیاری از مسائلی که ما بر روی زمین به آنها اهمیتی نمیدهیم در فضا تغییر می کند. دینامیک سیالات به طرز عجیبی عوض می شود. دیگر هوایی وجود ندارد که الکل را اکسیده کند در تنیجه چیزی که خارج از زمین می نوشید طعم بسیار متفاوتی دارد. غیر از آنکه بدن شما هم در فضا تغییر میکند حواس شما به طور متفاوتی عمل میکند.

خوب با این حال چگونه می توان برای این شرایط غیر مطمئن طراحی سه بعدی کرد؟
این لیوان به طور کامل پرینت سه بعدی شده است. با یک پایه که اجازه میدهد نوشیدنی در لیوان باقی بماند و یک کانال مارپیچی که به شما اجازه میدهد با ایجاد خلاء نوشیدنی را از یک بخش طلایی بنوشید. نکته ی قابل توجه این طرح سه بعدی آن است که علاوه بر حل کردن مسئله یک طرح زیباست.

Source: http://www.yankodesign.com/2018/02/16/how-do-you-design-for-zero-gravity

 

طراحی سه بعدی لیوان

طراحی سه بعدی لیوان

طراحی سه بعدی لیوان

طراحی سه بعدی لیوان

طراحی سه بعدی لیوان

طراحی سه بعدی لیوان

طراحی سه بعدی لیوان

طراحی سه بعدی لیوان

طراحی سه بعدی لیوان

پرینت لیوان با پرینتر سه بعدی

پرینت با پرینتر سه بعدی

طراحی و پرینت سه بعدی لیوان

۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۱۱:۵۲:۰۲ +۰۳:۳۰