نابودی اثر هنری جهانی در حراجی شاهکار بنکسی!

تابلو نقاشی دختری با بالون؛ تابلویی که با تخریب گران شد

تابلو نقاشی دختری با بالون (اثری از بنکسی هنرمند و نقاش بریتانیایی) پس از مدت کوتاهی از زمان فروش یک میلیون پوندی رشته رشته شد و از قاب بیرون آمد.

بنکسی(banksy) کاری کرد که میتواند یکی از شگفت انگیز ترین شاهکارها در تاریخ هنر باشد،بنسکی پس از فروش بیش از یک میلیون پوندی یکی از اثرهای شناخته شده ی خود،به صورت برنامه ریزی شده نابود کرد.

تابلو نقاشی دختری با بالون،آیتم نهایی یک حراجی درجمعه شب در سادبی(Sotheby) لندن بود،این اثر هنری در حراجی با قیمتی برابر ۱٫۰۴ میلیون پوند ارزش گذاری شده بود.

پس از مدت کوتاهی از زمانی که چکش حراجی به میز زده شد و اثر فروخته شد،بوم نقاشی شروع به نابودی کرد و از یک دستگاه که در قاب آن نصب شده بود عبور کرد و بوم رشته رشته شد.

بنسکی عکسی از اثر رشته رشته شده ی خود در اکانت اینستاگرامش با عنوان میذارم میرم (Going, going, gone) منتشر کرد.

View this post on Instagram

Going, going, gone…

A post shared by Banksy (@banksy) on

مدیرکل سادبی (Sotheby) و مدیر انجمن هنرهای معاصر اروپا Alex Branczik  میگوید:تا کنون چنین چیزی را تجربه نکرده بودیم.مسوولین این حراجی در بیانیه ای اعلام کرده اند: “ما با خریداری که موفق به خرید این نقاشی شده بود صحبت کردیم،ما در خصوص گام های بعدی مذاکره خواهیم کرد.”

شنبه شب،بنسکی در حساب کاربری اینستاگرام خود ،با انتشار یک ویدیو نشان داد که دستگاهی در قاب نصب شده بود که باعث رشته رشته شدن نقاشی شده است.

در ادامه در متنی توضیح داد:”چندین سال قبل این دستگاه رشته کننده را در نقاشی نصب کردم.”این کلیپ یک دستگاه روکش دار را نشان میدهد که درقسمت انتهایی دستگاه قرار داده شده است.قبل از اینکه متن بر روی صفحه نمایشگر  ظاهر شود میگوید:”((در حالی که هم اکنون برای حراج گذاشته شده است.))”

وبسایت MyartBroker.com که برای قطعات حراج بنکسی ، بازاریابی میکند گفته است:اثر دختری با بالون در سال های اخیر حدود ۲۰% افزایش قیمت داشته است.Joey syer یکی از بنیانگذاران میگوید:در حال حاظر قیمت ها بیش از ۱۱۵۰۰۰ پوند برای نسخه ها در نظر گرفته شده است.

نتیجه ی این حراجی فقط این بود که توجه رسانه ها را به این شیرین کاری جذب کرد.خریدار خوش شانس میتواند شاهد بازگشت ارزش اثر به ۱٫۰۲ میلیون یورو،که شب قبل پرداخت کرده بودند،باشد.

تخریب تابلو نقاشی دختری با بالون

“این اثر تکه تکه شده در حال حاظر یک قسمت از تاریخ هنر است و میتوان تخمین زد که حداقل ۵۰% به ارزش آن افزوده شده است.احتمال می رود  ارزش آن دو میلیون پوند باشد.

سرگذشت تابلو نقاشی دختری با بالون

تابلو نقاشی دختری با بالون که در سال گذشته برگزیده ی بهترین اثرهای هنری لندن بود،برای اولین بار روی دیوار در خیابان Great Estern در شرق لندن رونمایی شد.نسخه ۲۰۰۶ گالری با اسپری و اکریلیک روی بوم،بر روی تابلو نصب شده بود.هویت واقعی هنرمند متولد بریستول ،با توجه به گمانه زنی ها ،هیچگاه به صورت رسمی شناخته نشده است.او با نقاشی های دیواری که بر روی ساختمان های انگلیس به شهرت رسید.این نقاشی ها معمولا با مفاهیم عمیق طنز ظاهر شده اند.

دو اثر هنری جدید در سپتامبر ۲۰۱۷ در مرکز Barbican در مرکز لندن با الهام از اثرهای Jean Michel Basquiat به نمایش در خواهد آمد.

با توجه به سری پست های اینستگرام، هنرمنداعلام کرده است ، ٍآثار هنری جدید،در مرکز Barbican به نمایش در می آید،مکانی که معمولا برای به نمایش در آمدن نقاشی های دیواری مناسب است یکی دیگر از کارهای شگفت انگیز بنکسی مربوط به سه سال قبل و تاسیس یک پارک خانوادگی نامناسب برای کودکان کوچک در ساحل Weston است.

تخریب اثر دختری با بالن

مردم در حال دیدن dismaland

گاردین در آن زمان توصیف کرد:گاهی اوقات خنده دار،گاهی اوقات ترس آور و گاهی اوقات نفس گیر.

۱۳۹۸-۱-۱۶ ۱۵:۰۰:۱۰ +۰۴:۳۰