پرینت سه بعدی برای جشن گرفتن خورشید گرفتگی کامل

در صورتی که تا به حال اخبار همه گیر درباره ی خورشید گرفتگی که در روز دوشنبه ۳۰ مرداد در کل آمریکا رخ می دهد نشنیده اید این خورشید گرفتگی در ناحیه ای ۲۴۰۰ مایلی از آمریکا قابل روءیت است . ۱۲ میلیون نفر در منطقه خوشید گرفتگی کامل قرار دارند و پیش بینی می شو میلیون ها نفر به این مناطق سرازیر شوند تا بتوانند پدیده نادر خورشید گرفتگی کامل را مشاهده کنند در حالی که در دیگر مناطق خورشید گرفتگی جزئی خواهند دید .

مردم به وضوح برای این اتفاق هیجان زده هستند زیرا آخرین باری که در آمریکا خورشید گرفتگی کامل رخ داد در سال ۱۹۷۹ بود و این خورشید گرفتگی تنها خورشید گرفتگی در صد سال است که در منطقه بین سواحل غربی تا سواحل شرقی قابل دیدن است . از طرفی نگرانی هایی در این کشور در مورد امنیت وجود دارد زیرا امکان از بین رفتن بینایی در صورتی که عینک های تقلبی استفاده شود وجود دارد .

 

عینک های آفتابی معمولی برای مشاهده خورشید کافی نیستند طبق توصیه ناسا تنها باید عینک هایی را تهیه کرد که دارای نشانه استاندارد ISO 12312-2 هستند . از طرفی اگر به صورت آنلاین در حال خرید هستید مطمئن شوید که فروشنده در این لیست باشد  American Astronomical Society’s list of reputable vendors با این حال همچنان می توان از این پدیده لذت برد فقط مطمئن شوید که چشمانتان از خطر ایمن است. ناسا لیستی از فعالیت های جذاب برای خورشید گرفتگی ارائه کرده است که شامل ۳D printable pinhole projectors می شود

میتوانید با با دانلود از این لینک https://eclipse2017.nasa.gov/3d-stl-files پین هایی با پرینترتان بسازید و یا فایل PDF را دانلود کنید تا صفحه ۲ بعدی مورد علاقه تان را بسازید . با در دست داشتن این پین ها در هنگام خورشید گرفتگی می توانید با سایه خود عکسی به یاد ماندنی بگیرید .

 

 

با این که این فعالیت های پرینت سه بعدی بسیار جذاب هستند به یاد داشته باشید که هیچ گاه به طور مستقیم به خورشید نگاه نکنید .

 

۱۳۹۶-۵-۲۹ ۱۳:۳۶:۴۸ +۰۴:۳۰